Vy Voeut, soldier of railway construction in Kampong Som, confessed that Thork Yoeun, soldier of railway construction in Kampong Som, had met and connected with Vy Voeun when they were soldiers at Sup fortress in Battambang from 1972 to 1973, under the leadership of Dim (soldier in railway construction unit). Vy Voeun introduced Thorn Yoeun to become a bandit near Angkor. Thork Yoeun's duties were to steal something and capture base people to be soldiers. After 17 April 1975, Thork Yoeun hid in railway construction unit in Kampong Som.
វី វឿត យុទ្ធជនជួសជុលផ្លូវរទេះភ្លើងកំពង់សោម បានសារភាពថា ធក យឿន យុទ្ធជនជួសជុលរទេះភ្លើងកំពង់សោម និង វី វឿន នេះបានជួបទាក់ទងនៅពេលដែលធ្វើទាហាននៅបន្ទាយស៊ុប បាត់ដំបង ជាមួយគ្នា ក្នុងឆ្នាំ១៩៧២ ដល់ ១៩៧៣ ក្រោមការចាត់តាំងរបស់ ឌឹម យុទ្ធជនផ្លូវរទេះភ្លើង។ ទាហានបង្កប់ខ្លួន វី វឿន បាននាំ ធក យឿន នេះអោយចេញទៅបង្កប់ខ្លួនធ្វើចោរព្រៃនៅម្ដុំអង្គរតួនាទី របស់ធក យឿន នេះគឺ ដើរលួចនិងដើរចាប់ប្រជាជនចាស់អោយ ធ្វើទាហាន ក្រោយ១៧-៤-១៩៧៥ ធក យឿននេះចូលបង្កប់ខ្លួន ក្នុងផ្នែកកម្មករជួសជុលរទេះភ្លើងកំពង់សោម។